Jak mieć więcej pieniędzy?

W czasach gdzie inflacja i ceny rosną, gdy nie wystarcza Ci pieniędzy do następnej wypłaty. Kiedy coraz to większa rzesza ludzi popada w nędzę oraz w spiralę zadłużenia.

Musisz mieć więcej pieniędzy!

Na większość zmian nie mamy wpływu, a szczególnie na inflację, rosnące ceny w sklepach czy rosnące rachunki za gaz, wodę i prąd, no i oczywiście paliwo na stacjach. Możemy tylko zmienić coś co dotyczy nas i naszego najbliższego otoczenia.

Istnieje kilka rozwiązań, które wprowadzone w życie dadzą nam szansę na pojawienie się w naszym portfelu większej ilości pieniędzy. Można wyróżnić dwa podstawowe sposoby posiadania większej ilości pieniędzy jest to:

1. Oszczędzanie pieniędzy, czyli ograniczenie wydatków.
2. Zarabianie większej ilości pieniędzy.

Poniżej znajdziesz bardziej szczegółowe wskazówki, które przełożą się na zwiększenie ilości pieniędzy w Twoim domowym budżecie.

Oszczędzaj i wydawaj mniej

Najwięcej pieniędzy zazwyczaj wydajemy na zakupach, nie zależnie czy kupujemy jedzenie, czy ubrania lub cokolwiek innego, zawsze wydamy więcej niż chcieliśmy i planowaliśmy. Przed wyjściem na zakupy zaplanuj je, omijaj te wszystkie „promocje” jeśli danego produktu nie masz na liście zakupów, skup się tylko na tym co masz na liście, a na pewno nie wydasz więcej pieniędzy niż było to ustalone.

Kolejnym miejscem gdzie można oszczędzić pieniądze to rachunki za media, czyli wodę, gaz i prąd. Ogranicz zużycie wody przez korzystanie z prysznica zamiast kąpieli, wymień żarówki na energooszczędne, wyłączaj zbędne oświetlenie i urządzenia, z których w danej chwili nie korzystasz.

Telefony i kablówka to kolejne przykłady opłat, które można ogranicz przez rezygnację z kilku telefonów na rzecz jednego bardziej dopasowanego abonamentu. Po co Ci 100 lub więcej kanałów i tak nie masz czasu aby obejrzeć te wszystkie programy czy filmy, zrezygnuj z kablówki lub zmień pakiet na tańszy.

Sprzedaj niepotrzebne lub zbędne rzeczy

Przeczytałaś książkę, obejrzałeś film na DVD, skończyłeś grę, Twoje dzieci wyrosły już z zabawek lub ubrań, nawet Ty już nie mieścisz się w stare ubrania lub są dla Ciebie za duże, zamiast je wyrzucać, sprzedaj je. Nie, nie musisz iść na rynek lub giełdę czy też handlować na ulicy i nie musisz chodzić po sąsiadach i próbować wciskać im Twoje starocie. Wykorzystaj do tego Internet i aukcje internetowe lub portale ogłoszeniowe. Możesz w ten sposób pozbyć się zbędnych lub niechcianych rzeczy z domu i to całkowicie anonimowo jeżeli masz z tym oczywiście jakiś kłopot

Idź do szefa po podwyżkę

Najszybszym sposobem uzyskania dodatkowej gotówki co miesiąc jest pójście do swojego szefa i poproszenie o podwyżkę. Twój szef raczej Ci sam nie zaproponuje podwyższenia wynagrodzenia, to musi być Twoja inicjatywa.

Wystąpienie o podwyżkę jest najszybszą metodą na zarabianie większych pieniędzy, ale nie jest to proste szczególnie gdy wokół panuje kryzys i zwolnienia, ale może być absolutną koniecznością dla twojego budżetu. Spróbuj!

Pracuj po godzinach

Kolejnym sposobem na uzyskanie większych pieniędzy z tego samego miejsca pracy jest możliwość pracy po godzinach. Idź do swojego pracodawcy i zapytaj się czy ma jakieś wolne stanowisko, na które szuka jakiegoś pracownika. Jeśli będziesz posiadać odpowiednie kwalifikację na pewno będzie łatwiej szefowi powierzyć pracę pracownikowi, którego już zna i ufa, niż komuś z ulicy.

Znajdź dodatkową pracę

Jeżeli Twój aktualny pracodawca nie może lub nie chce podwyższyć Twojej pensji i nie umożliwia Ci dorobienia po godzinach, poszukaj pracy dodatkowej w innym miejscu, może nie być to łatwe w dobie rosnącego bezrobocia, ale dla chcącego to nic trudnego. Może to być dodatkowe kilka godzin tygodniowo po pracy lub w dni wolne takie jak sobota czy niedziela. Dodatkowa praca nie musi być związana z aktualnie wykonywanym przez Ciebie zawodem.

Co raz popularniejszą metodą również w Polsce na zarabianie dodatkowej kasy stał się Internet i zarabianie przez sieć z domu, może tą drogą trzeba się udać.

Zmień pracę

Brak podwyżki może być frustrujące, praca na dwóch lub więcej etatów może być męczące oraz może również doprowadzić do uszczerbku na zdrowiu co jest nawet gorsze dla Twojego budżetu niż doskwierający brak pieniędzy.

Rozwiązaniem może być zmiana pracy na lepiej płatną, bliżej Twojego miejsca zamieszkania (zmniejszą się koszty dojazdu). W pierwszej kolejności powinno się szukać nowej pracy zgodnie ze swoimi kwalifikacjami, a jeżeli nie jest to możliwe można się przekwalifikować, dokształcić.

Chcąc zmienić pracę na lepszą, nie rezygnuj z aktualnej. Brak pracy może odbić się bardzo niekorzystnie zarówno dla Ciebie jak na Twoich finansach osobistych, jeżeli się wcześniej nie zabezpieczyłeś finansowo na wypadek utraty pracy.

Swoją drogą każdy z nas powinien stworzyć sobie taki fundusz bezpieczeństwa na trudne i nieprzewidziane zdarzenia losowe.

Załóż firmę

Inną drogą na większe pieniądze niż znalezienie nowej, lepiej płatnej pracy jest założenie własnej firmy. Założenie firmy w naszym kraju staje się coraz prostsze, a nawet rzucane kłody przez władzę i urzędników nie powinny stanąć na drodze do własnej firmy.

Własna firma daje dużo większe możliwości zarabiania większych pieniędzy. Jeżeli masz jakieś hobby lub pasję możesz ją przekształć w maszynkę do robienia pieniędzy. Również bycie specjalistą w jakiejś dziedzinie powinno Ci ułatwić rozpoczęcie i skuteczne prowadzenie biznesu.

Dodatkowo pracując na etacie oraz prowadząc działalność jesteś w stanie zmniejszyć koszty prowadzenia firmy co dodatkowa zwiększy Twoje zarobki.

Inne zalety własnej firmy to, pracujesz kiedy oraz dla kogo chcesz i to Ty jesteś Szefem!

Podsumowanie

Jak widzisz istnieje kilka sposobów na to aby mieć więcej pieniędzy.

Najlepszym sposobem na posiadanie większych pieniędzy jest oczywiście zarabianie ich więcej. Jednak pierwszym zadaniem jakim się powinno zająć to to nauka o oszczędzaniu i samo oszczędzanie pieniędzy. Dlaczego tak? Człowiek już taki jest gdy zarabia więcej to i więcej wydaje, tak już się dzieje. Tak już zostaliśmy nauczeni, ze skoro już zarabiam więcej to mogę sobie na więcej pozwolić. A takie myślenie jest prostą drogą do finansowej katastrofy.

Zarówno zmiana sposobu wydawania swoich pieniędzy jak znalezienie sposobu na zarabianie ich więcej nie jest wcale takie proste. W czasach gdy bezrobocie rośnie nie jest łatwo dostać podwyżkę lub zmienić pracę na lepszą. Wszystko jednak rozpoczyna się w głowie i zależy tylko od Ciebie.

Share This Post

Leave a Reply

© 2024 eFinansowo.pl. All rights reserved. ·
Powered by WordPress · Designed by Theme Junkie