Jak się to robi, czyli jak zdobyć pieniądze?

przekazywanie pieniędzy z ręki do rękiPieniądze, ach te pieniądze, każdy z nas chciałby mieć ich jak najwięcej, chciałby być bogaty. No i co w tym dziwnego, bogatym żyje się łatwiej i lepiej. Bogaci mniej martwią się o przyszłość, czują się bezpieczniej, dzięki bogactwu dużo łatwiej jest im realizować swoje marzenia.

Jeśli pragniemy nowego samochodu, większego domu, bezpieczeństwa dla rodziny, jeżeli chcemy robić rzeczy, o których wcześniej się tylko nam śniło, spełniać swoje pragnienia i marzenia to potrzebne są do tego pieniądze i to duże.

Jest kilka dróg zdobycia pieniędzy. Pieniądze można:
– odziedziczyć, jednak nie każdy z nas ma jakiegoś bogatego wujka lub ciotkę,
– wygrać w lotto lub innej grze hazardowej, ale oczywiście bez bardzo dużego szczęścia się nie obejdzie,
– pożyczyć, niestety w końcu będzie trzeba je oddać,
– ukraść, ale to może się nie spodobać Twojej rodzinie i no oczywiście policji,
– zarobić, tylko dlaczego w większości przypadkach zarobione pieniądze wystarczają od pierwszego do ostatniego dnia miesiąca i to nie zawsze.

Jak widać pieniądze można zdobyć w różny sposób, ale żaden z nich nie jest idealny i ma swoje wady. Czy jednak można coś zrobić, aby mieć ich więcej? Tak, jedynym skutecznym sposobem posiadania większej ilości pieniędzy jest zacząć więcej zarabiać.

Sposobów zarabiania jest wiele, ale można je podzielić na dwie podstawowe grupy. Pierwsza grupa to pracownicy, druga to właściciele biznesu/przedsiębiorcy. Każda z tych dwóch grup zarabia swoje pieniądze w inny sposób. Pracownik wynajmuje swój czas za z góry określoną kwotę pieniędzy, zaś właściciel biznesu tworzy biznes w taki sposób, aby ten na niego zarabia i przynosił mu dochód.

Osiąganie dochodu jako pracownik i to nie zależnie w jakiej formie (umowa o pracę, umowa o dzieło, samozatrudnienie, czy praca na czarno) jest najpopularniejszym sposobem na zarabianie pieniędzy i to nie tylko w naszym kraju, ale również na całym świecie, co oczywiście nie oznacza, że jest najlepszym sposobem na zarabianie pieniędzy. Wynagrodzenie otrzymujesz tylko i wyłącznie w momencie wykonywania pracy, a w sytuacji gdy coś się stanie to nie otrzymasz pensji i nie będziesz w stanie zaspokoić swoich podstawowych potrzeb.

Pracownik, aby zarabiać więcej musi:
– pójść do szefa i prosić o podwyżkę,
– zmienić pracę na lepiej płatną,
– pracować po godzinach,
– dodatkowo się zatrudnić.

Przedsiębiorca to osoba, która wykorzystuje do działania swojego biznesu, a tym samym do zarabiania, pracę innych osób lub firm. Tak organizuje pracę innych, aby zyskać jak najwięcej wykorzystując w najlepszy sposób dostępne na rynku zasoby. Dobrze stworzony i prowadzony biznes zarabia zawsze i to niezależnie czy jego twórca i właściciel właśnie wypoczywa na rajskiej plaży, czy jest na biznesowym spotkaniu, czy siedzi w swoim gabinecie.

Właściciel biznesu, aby więcej zarabiać:
– rozwija swój istniejący biznes,
– tworzy kolejny biznes,
– kupuje inny biznes,
– inwestuje w swój biznes.

Jak myślisz, która z tych metod na zarabiania pieniędzy jest lepsza, czy bycie pracownikiem czy właścicielem biznesu. Oczywiście, że właścicielem biznesu. Zaraz pewnie powiesz, żeby stworzyć taki biznes dzięki, któremu będę mógł zarabiać i to dużo, nie jest łatwo? A no nie jest, co nie oznacza, że jest to niemożliwe i wcale nie są do tego potrzebne jakieś ogromne środki finansowe. Można zacząć tworzenie własnego biznesu naprawdę od zera dzięki wykorzystaniu możliwości jakie daje aktualnie internet.

W internecie można zleźć wiele materiałów zarówno płatnych jak i za darmo, jak wykorzystać internet do stworzenia systemu do zarabiania pieniędzy i uzyskania niezależności finansowej, czyli uwolnienie się od niewolniczej pracy dla kogoś i za marne grosze.

Polecane książki:
Bogaty ojciec biedny ojciec – Robert T. Kiyosaki
Zwiększ swój finansowy IQ – Robert T. Kiyosaki

Polecane kursy:
Dochód z Pasji 2.0
5 sekretów budowania dochodowych e-biznesów za 1000 zł (lub mniej) bez wsparcia medialnego…

Share This Post

One Response to “Jak się to robi, czyli jak zdobyć pieniądze?”

  1. Jest wiele sposobów ale jeśli chodzi o zyski to programy partnerskie są najbardziej dochodowe.

Leave a Reply

© 2024 eFinansowo.pl. All rights reserved. ·
Powered by WordPress · Designed by Theme Junkie