Najprostszy sposób na dodatkowy dochód

Pragniesz zarabiać więcej pieniędzy? Jak większość ludzi na pewno odpowiesz, TAK. Ale jak to zrobić? Rozwiązań jest wiele, jednak najprostszym sposobem na zwiększenie swoich zarobków jest stworzenie własnego źródła dochodu pasywnego.


Czym jest dochód pasywny?

Istnieje kilka definicji określających dochód pasywny. Więc czym właściwie on jest? Najprostsza definicja określa dochód pasywny jako raz wykonaną pracę, która przynosi ciągłe zyski.

Dochód pasywny jest również określany jako dochód ludzi bogatych i wolnych finansowo.

Przykłady dochodu pasywnego:

 • Odsetki z kont oszczędnościowych i lokat bankowych
 • Zarabianie na reklamach kontekstowych na swojej stronie WWW
 • Dochody z wynajmu posiadanych nieruchomości (mieszkań, magazynów, itp.)
 • Dywidendy z posiadanych akcji
 • Dochody z praw autorskich, licencji, patentów
 • Posiadanie dużego biznesu z odpowiednią kadrą managerską
 • Dochody z marketingu sieciowego (MLM)
 • Dochody z programów partnerskich
 • Dochody z funduszy inwestycyjnych
 • Renta, emerytura, świadczenia rodzinne (może wydawać się dziwne, ale jednak prawdziwe)

Jak widzisz sposobów na zdobycie dochodu pasywnego jest wiele i na pewne nie są to jeszcze wszystkie możliwości. Każdy z na może znaleźć własny pomysł na dodatkowy, stały i regularny przypływ pieniędzy.

Poniżej przedstawię Ci trzy metody na dochód pasywny, które są dostępne dla każdego.

Odsetki z kont oszczędnościowych

Odsetki z kont oszczędnościowych i to chyba najprostszy sposób na uzyskanie dodatkowego dochodu. Wystarczy założyć konto oszczędnościowe wpłacić i pieniądze, a odsetki mogą wpłynąć na konto już następnego dnia (zależnie od tego jak często kapitalizowane są odsetki, przeważnie kapitalizacja następuje co miesiąc, ale zdarzają się konta oszczędnościowe z kapitalizacją dzienną).

Przy regularnych wpłatach i wykorzystaniu efektu procentu składanego małe kwoty potrafią zamienić się w całkiem sporą sumkę, która będzie wpływała regularnie na Twoje konto bankowe. Zaletą kont oszczędnościowych jest możliwość wypłacenia w każdej chwili pieniędzy bez utraty odsetek.

Odsetki z lokat bankowych

Równie prostym sposobem na dodatkowy dochód są odsetki z lokat bankowych. Polega to na przekazaniu do banku określonej kwoty na oznaczony czas, po tym czasie bank zwraca nam kwotę przekazaną razem z naliczonymi odsetkami.

Przeważnie odsetki z lokat bankowych są wyższe niż z kont oszczędnościowych. Na wysokość odsetek ma również wpływ długość lokaty. Banki oferują większe oprocentowanie lokat, gdy są zawierane na dłuższy okres.

Wadą lokat bankowych jest utrata odsetek w przypadku zerwania takiej lokaty przed jej zakończeniem. Jednak coraz częściej banki naliczaj odsetki za czas trwania umowy nawet jeżeli zerwiemy lokatę przed czasem.

Odsetki z obligacji

Innym sposobem na dochód pasywny jest inwestowanie w obligacje skarbowe.  Kupując obligacje pożyczasz pieniądze państwu, za co państwo zobowiązuje się go zwrócenia pieniędzy wraz z określonymi wcześniej odsetkami.

Zaletą obligacji jest wysokość odsetek, które są wyższe niż w przypadki lokat bankowych i kont oszczędnościowych. Dodatkowo obligacje możesz, w każdej chwili odsprzedać.

Wszystkie opisane sposoby są najprostszymi metodami uzyskania dochodu pasywnego. Nie wymagają wielkich nakładów finansowych i specjalnej wiedzy finansowej oraz są jednymi z najbezpieczniejszymi formami inwestowania pieniędzy. Niestety również nie przynoszą dużych zysków przynajmniej na początku, jednak są doskonałym pierwszym krokiem na rozpoczęcie swojej drogi ku wolności i niezależności finansowej.

Nic nie stoi na przeszkodzie aby łączyć opisane metody dochodu pasywnego z innymi podanymi na początku artykułu, a tym samym zwiększenie źródeł dodatkowych pieniędzy.

Jeżeli jesteś zainteresowany zarabianiem pieniędzy dzięki odsetkom z lokat bankowych i/lub z kont oszczędnościowych to polecam blog appfunds.blogspot.com, na którym autor regularnie opisuje i prezentuje rankingi najlepszych kont oszczędnościowych i lokat bankowych oferowane przez banki w Polsce.

Share This Post

2 komentarze to “Najprostszy sposób na dodatkowy dochód”

 1. Jacek pisze:

  Z tymi odsetkami to śmiesznie jest, bo się dorobisz wteedy, jak masz pieniądze, bo coś musisz na koncie odłożyć. A jak nie masz kasy to nic nie odkładasz, więc nic nie zarabiasz. Zresztą, żeby mieć fajne pieniądze, to trzeba dużo na lokatach trzymać.

Leave a Reply

© 2024 eFinansowo.pl. All rights reserved. ·
Powered by WordPress · Designed by Theme Junkie